Wizja

Kancelaria Prawna HGL LEGAL powstała z połączenia wizji doświadczonych prawników i specjalistów z różnych dziedzin prawa. Grupa ekspertów w zakresie prawa handlowego i gospodarczego, prawa karnego i cywilnego oraz prawa upadłościowego opracowała możliwie najszerszą ofertę obsługi prawnej dla dzisiejszego biznesu. Jesteśmy butikową kancelarią, gdzie stawia się przede wszystkim na elastyczność w podejściu do Klientów-Partnerów. Nasz zespół tj. radców prawnych, adwokatów i prawników cechuje młodość, energiczność, indywidualne oraz kreatywne podejście do każdego tematu.

Wspólne działanie

Jesteśmy partnerami naszych klientów. Najwyższy standard usług prawnych oferowany przez nasz zespół na każdym etapie prowadzenia działalności przez naszych kontrahentów. Profesjonalną opieką otaczamy naszych klientów już od pierwszych dni założenia działalności, przy której oferujemy naszą pomoc przez lata wspólnego działania w toku prowadzonego przez nich biznesu oferując redagowanie umów, rozwiązywanie sporów czy udział w negocjacjach, działania restrukturyzacyjne, takie jak upadłość czy restrukturyzacja.

Rozwiązywanie problemów

Sukces naszej Kancelarii idzie w parze z sukcesem naszych klientów. Celem nadrzędnym dla naszej Kancelarii jest jak najszybsze i jak najkorzystniejsze rozwiązanie problemu naszego klienta. Nasz partner nie powinien tracić czasu na samodzielną identyfikację, szukanie przyczyn czy znajdywanie rozwiązania danego problemu. My skupiamy się na problemach, nasi partnerzy na prowadzeniu biznesu.

Pozycja na rynku

Opinie, publikacje oraz analizy naszych wspólników wielokrotnie pojawiały się i pojawiają w mediach. Nasi wspólnicy zajmują stałe miejsce jako komentatorzy problemów prawnych w Polskim Radiu Katowice, ale także m.in. w TVN TURBO, TVP KATOWICE, TVS, RZECZPOSPOLITEJ czy PolishMarket. Jeden ze wspólników współtworzy Podcast „Przedsiębiorcy z wyboru”, który w 2020 r. zdobył i odebrał z rąk Macieja Orłosia i Rafała Sonika nagrodę Best Stream Awards.